Polska

KRRIT

Podejrzana nominacja prezydenta

Andrzej Duda powołał do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Andrzeja Sabatowskiego. Dziennikarz Witold Gadowski na twitterze zwrócił uwagę na przeszłość nowego członka Rady. Sabatowski zaczynał swoją karierę w komunistycznym czasopiśmie "Życie Literackie", kandydował z list Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Był związany z Grzegorzem Hajdarowiczem – właścicielem dziennika "Rzeczpospolita" i tygodnika "Uważam Rze",

Super User
0
Czytaj więcej
0
Parlament Europejski vs Polska

Parlament Europejski przyjął antyrządowa rezolucję

Rezolucja wzywa do opublikowania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.Za jej przyjęciem głosowało 510 osób, 160 było przeciw, a 29 pozostałych, obecnych na sali, nie głosowało w tej sprawie. Dokument krytykuje rząd za jak to określa: "paraliż" Trybunału Konstytucyjnego. Europosłowie skrytykowali Warszawę za zignorowanie zaleceń Komisji Weneckiej. W dokumencie też znalazła się krytyka Polski za...

Super User
0
Czytaj więcej
0
Komisja Smoleńska

Komisja nigdy nie zbadała wraku prezydenckiego tupolewa

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz upubliczni nagrania i notatki z posiedzeń komisji Jerzego Millera- dowiedział się portal niezalezna.pl. „Gazeta Polska” dotarła do dokumentu dowodzącego, że eksperci, którzy w 2010 r. pojechali do Rosji, w ogóle nie badali wraku Tu-154M. Mimo pobytu w Rosji nie skontaktowali się ani z rosyjskim producentem samolotu, ani z zakładem, w którym remontowano tupolewa.

Super User
0
Czytaj więcej
0
Wojsko Polskie

Znamy nowych dowódców wojsk specjalnych

Minister Obrony Narodowej wyznaczył tymczasowych dowódców wojsk specjalnych.  Gen. Wojciech Marchwica będzie pełniącym obowiązki Szefem Inspektoratu Wojsk Specjalnych, a ppłk Robert Kopacki pełniącym obowiązki dowódcą GROM.
Minister wyznaczył także gen. Adama Joksa na szefa Zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych zastąpi on na tym stanowisku generała Marchwicę.

Super User
0
Czytaj więcej
0
Science

Polskie koncerny zbrojeniowe to prywatne folwarki

Ujawniane są kolejne patologie w polskiej zbrojeniówce. O bulwersujących przykładach nepotyzmu, niegospodarności, a nawet przestępstw donosi portal wpolityce.pl. Miliony złotych przeciekały spółkom przez palce. Brak nadzoru doprowadził do patologii w wielu zakładach branży przemysłowej.

Super User
0
Czytaj więcej
0

Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich

W sobotę w Warszawie odbył się Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich. Około 1000 sędziów przeciwstawiło się decyzji prezydenta, który - jak napisano w przyjętej na kongresie uchwale - "odmówił zaprzysiężenia wybranych zgodnie z prawem sędziów Trybunału Konstytucyjnego".

Super User
0
Czytaj więcej
0
Wiadomości IPP